GrilImex
TynkService
Allmax
Getmor

ODBIÓR ŚMIECI W CZERWCU

ZMIESZANE Różan - 1,12,15,26,29 Sołectwa - 5,8,19,22    BIO Różan - 12,25 Sołectwa - 2,4,16,18,30 PAPIER Różan - 9 Sołectwa - 16,23
SZKŁO Różan - 4 Sołectwa - 18,25  TWORZYWA Różan - 3,10  Sołectwa - 17,24

Kupię dom, duże siedlisko – tylko przy linii brzegowej rzeki Narew. Tel. 603 535 535.

OSP Szygi na zawodach wojewódzkich

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców przy OSP w Szygach w 2017r. zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowych Zawodach Pożarniczych w Karniewie i tym samym zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.
Po raz pierwszy w historii gminy Różan Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. IX Eliminacje Wojewódzkie Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP woj. mazowieckiego według regulaminu CTIF* przeprowadzone zostały 9 czerwca 2018 roku w Białobrzegach nad Pilicą.


W zawodach udział wzięło 16 drużyn dziewcząt i 21 drużyn chłopców. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i sztafeta 400m. Poziom rozgrywek był naprawdę wysoki, a żar lejący się z nieba nie ułatwiał zadania. MDP Szygi w rozwinięciu bojowym była trzecia, w klasyfikacji generalnej zajęła szóste miejsce. Dla młodych strażaków było to sprawdzenie swoich możliwości oraz wielkie przeżycie. W nagrodę wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Tak dobry wynik nie był by możliwy gdyby nie ciężkie treningi pod okiem kierownika drużyny, druha Tomasza Karaśkiewicza, zaangażowanie druhów z OSP Szygi i wsparcie Burmistrza Piotra Świderskiego.

*CTIF-Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów (fr. Comité Technique International de Prévention du Feu, CTIF, ang. International association of fire and rescue services).